Jak se Bachovy esence užívají?

  • Velmi jednoduše – buď si je nakapete přímo do pusy, nebo do sklenice s vodou, z níž budete postupně upíjet. Malým dětem je můžete přidat i do jídla, zvířátku pak buď do granulí, nebo třeba na pamlsek. Důležité ovšem je, abyste užívali 4 kapky 4× denně.

Mohu Bachovy esence užívat, když jsem těhotná nebo kojím?

  • Ano, esence lze užívat i během těhotenství, v období šestinedělí a při kojení. V tomto případě je vždy mícháme do čisté vody bez alkoholu.

Smím brát esence spolu s předepsanými léky?

  • Bachovy esence můžete s klidem užívat i v případě, že užíváte jakékoliv léky předepsané lékařem – nijak neovlivňují jejich účinky. Pokud se však léčíte z alkoholismu, je nutné, aby esence byly namíchané do čisté vody bez alkoholu.
Častě dotazy spojené (nejen) s užíváním bachovek.

Další časté dotazy

Po jaké době začnou účinkovat?

  • Tohle je značně individuální, ale určitě nelze čekat zázraky přes noc. Bachovy esence potřebují určitý čas. Přibližně třetina lidí cítí úlevu po první dobrané lahvičce (po cca 3 týdnech užívání), ostatní potřebují dvě, nebo dokonce i tři. A je to tak v pořádku.

Mají esence vedlejší účinky?

  • Tohle patří mezi poměrně časté dotazy. Bachovky nejsou návykové, nemají žádné vedlejší účinky ani nezpůsobují zhoršení problémů, tzv. propady (jako tomu bývá např. u homeopatie).

Jsou Bachovy esence i pro děti?

  • Ano, bachovky mohou používat i děti, a to již od narození.

Pomáhají Bachovky na spaní?

  • Otázka, zda vám Bachovy esence mohou pomoci i s problémy se spánkem, patří mezi časté dotazy. Odpověď zní ano – jsou vhodné na dlouhé usínání, časté buzení, noční můry apod. Nelze od nich ovšem čekat, že budou fungovat stejně jako prášky na spaní. Vždy je potřeba najít příčinu.

Proč na mě esence nefungují?

  • Pokud po dobrání první lahvičky necítíte žádnou změnu, je zde více možností: buďto byly esence nevhodně namíchané, špatně jste pojmenovali své emoce (např. jste zaměnili hysterii za vysokou citlivost), nebo jste je neužívali správně (tedy minimální 4 kapky 4× denně).

Mohu Bachovy esence dát někomu jako dárek?

  • Chcete-li dát někomu bachovky jako dárek, je potřeba, aby konzultace proběhla přímo s ním – volte tedy možnost dárkového poukazu a já si s obdarovaným následně domluvím konzultaci (v případě zájmu mě kontaktujte).